Sentia A/S

Direktion

Michael Meister_direktør.jpg

Michael Meister
Adm. direktør

michael.meister@sentia.dk
+45 51 51 47 88

Morten_Salgs- og marketingdirektør_144x103

Morten Jensen
Salg- og Marketing direktør

morten.jensen@sentia.dk
+45 23 89 99 07

Claus_Økonomidirektør.jpg

Claus Kuno
Økonomidirektør

claus.kuno@sentia.dk
+45 39 99 99 46

Salg og Marketing

Nicki_KAM.png

Nicki Bjerg
Salgschef
 
nicki.bjerg@sentia.dk
+45 31 39 91 23

Partner salg partner@sentia.dk

Hanne_produktchef.jpg

Hanne Østerskov
Produktchef

På barsel

 

Louise_Marketingkoordinator.jpg

Louise Kolte Gulliksen
Marketingkoordinator

louise.kolte@sentia.dk
+45 61 44 08 80

 

 

Kennet_KAM_144x103.jpg

Kennet La Cour
Key Account Manager

kennet.lacour@sentia.dk
+45 23 73 07 08

Bo_KAM_144x103

Bo Bjørholm
Key Account Manager

bo.bjoerholm@sentia.dk
+45 40 32 48 58

Brian_KAM_144x103

Brian Egegaard
Key Account Manager

brian.egegaard@sentia.dk
+45 31 36 21 18

Robert_KAM_144x103

Robert Steen-Roed
Key Account Manager

robert.steen-roed@sentia.dk
+45 52 51 00 09

Stine_AM_144x103

Stine Hansen
Account Manager

stine.hansen@sentia.dk
+45 31 66 51 19

Partner salg  partner@sentia.dk 

Anja_produktkoordinator.jpg

Anja Bech-Jansen
Produktkoordinator

anja.bech-jansen@sentia.dk
+45 39 99 99 13

Implementering

Gitte_Projektleder.jpg

Gitte Tingsager Dahl
Projekt- og Teamleder

gitte.dahl@sentia.dk
+45 39 99 99 06

Maria_Projektleder.jpg

Maria Osk Sigurdardottir
Projektleder

maria.osk@sentia.dk
+45 39 99 99 41

Rikke_projektkoordinator.jpg

Rikke Krogh Andresen
Projektkoordinator

rikke.andresen@sentia.dk
+45 39 99 99 47 

Konsulent og service desk

Anders_Support og konsulentchef.jpg

Anders Simonsen Osborn
Support- og Konsulentchef

anders.osborn@sentia.dk
+45 39 99 99 35

Kim_SDM.jpg

Kim Vognsen
Service Delivery Manager

kim.vognsen@sentia.dk 
+45 39 99 99 33

Tommy_Konsulent.jpg

Tommy Nielsen
Systemkonsulent

tommy.nielsen@sentia.dk
+45 39 99 99 67

Ralph_Konsulent.jpg

Ralph Chreskjær
Systemkonsulent

ralph.chreskjaer@sentia.dk
+45 39 99 99 67

Jan_Konsulent.jpg

Jan Rasmussen
Systemkonsulent

jan.rasmussen@sentia.dk
+45 39 99 99 68

Jesper_Konsulent.jpg

Jesper Padkjær
Systemkonsulent

jesper.padkjaer@sentia.dk
+45 39 99 99 57

Martin_Konsulent.jpg

Martin Skjold
Systemkonsulent

martin.skjold@sentia.dk
+45 39 99 99 59

Linn_SD.jpg

Linn Balle Reinemo
Teamleder, Service Desk

 

 

Jonas Holm_SD.jpg

Jonas Hansen
Service Desk

 

 

Nicklas_SD.jpg

Nicklas Jensen
Service Desk

Glenn_Service Desk

Glenn Ryhl Rueløkke
Service Desk


Drift og netværk

Rene_IT-driftschef

Rene Nielsen
IT-driftschef

rene.nielsen@sentia.dk
+45 39 99 99 27

Martin_HFM.jpg

Martin Axelsen
Hosting Facility Manager

 

 

Dennis_Systemadministrator

Dennis Dalsten
Systemadministrator

 

 

Theis_Systemadministrator

Theis Pedersen
Systemadministrator

Andreas_Systemadministrator.jpg

Andreas Overgaard
Systemadministrator

Kim_Systemadministrator.jpg

Kim Larsen
Systemadministrator

Michael_Systemadministrator.jpg

Michael Hansen
Systemadministrator

Mathias_Netværk Tekniker.jpg

Mathias Linhart Hansen
Tekniker, Netværk og Hosting

Jens_Netværk tekniker.jpg

Jens Dalbro
Tekniker, Netværk og Hosting

Jakob Kjærgaard.jpg

Jakob W. Kjærgaard
Tekniker, Netværk og Hosting

Jacob_Netværks tekniker.jpg

Jacob Lau
Tekniker, Netværk og Hosting

Martin_Datateknikerelev.jpg

Martin Stendersø
Datateknikerelev

Udvikling

Michael_Udviklingschef.jpg

Michael Nielsen
Systemudviklingschef

Jonas_Udvikling.jpg

Jonas Heide
Systemudvikler

Kasper_Udvikling.jpg

Kasper Fogtmann Søfren
Systemudvikler

Bo_Produktudviklingschef.jpg

Bo Erichsen
Produktudviklingschef

 

 

Finans og administration

lea_controller.jpg

Lea Karlsson
Business Controller

Jeanette_Controller.jpg

Jeanette Lykke Rasmussen
Business Controller

Torben_controller.jpg

Torben Andersen
Financial Controller

 

Karinne_Privatafdeling

Karinne Brohammer

Privat afdeling
kundeservice@sentia.dk

Trine_Kok.jpg

Trine Bejerholm
Kantineassistent